Avrupa Kozmetik Vajinal Cerrahi Bilimsel Komite Üyesi

0533 136 39 80

0538 274 14 13 - 0212 660 88 46

      Himenoplasti ( Himenorafi ) Çeşitleri - Kızlık Zarı Dikimi Çeşitleri

      1) Geçici himenoplasti :

      Genellikle düğünden en erken 7-10 gün öncesine kadar yapılabilir. Burada daha önceden yırtılmış kızlık zarının yeniden onarılması söz konusudur..Yırtılan kısımlar yeniden karşı karşıya getirilerek yeniden dikilir..Eğer kısa süre içinde bir beraberlik olmazsa kullanılan iplikler ten rengindedir ve kendi kendine yaklaşık 20 günde emilir. Kızlık zarı dikilmeden önceki haline gelir daha önce de belirttiğimiz yapısından dolayı . O nedenle cinsel birliktelik uzun bir zaman sonra olacaksa kalıcı kızlık zarı dikilmesi önerilir. Dikişler genellikle dışarıdan görülmeyecek şekilde konulur..

      2) Kalıcı himenoplasti :      

      Bu işin uzmanları tarafından vajen dokusundan yeni bir kızlık zarı oluşturulması ile yapılır. Aylar hatta yıllar sonra bile birliktelik söz konusu olduğunda kanama oluşur. Hijyene dikkat edilmesi oluşabilecek komplikasyonları en aza indirir.

      Operasyonlardan kısa bir süre sonra normal hayata devam edilebilir. Yatak istirahatine gerek olmaz. Bir hafta süre ile doktorun uygun gördüğü antibiyotik ve ağrı kesiciyi , gerekirse lokal antisptiği ve pomad kullanılmalı daha sonra da kontrole gelinmelidir. Bu arada zorlayıcı hareketlerde bulunmamalı, vagen girişi hiçbir şekilde kurcalanmamalıdır. Himenoplasti genellikle güvenilir komplikasyonu nadir bir ameliyattır, cok hafif yanma ve şişlik, ödem oluşursa da birkaç gün içinde geçer, operasyon sonrasında pek ağrı duyulmaz..

      Eğer genel anestezi ile yapılırsa en geç 1 saat içinde hasta evine gidebilir hastanede yatması gerekmez. Normal hayatına devam edebilir.. Eğer genelanestezi ile yapılması isteniyorsa en az 4-5 saat su da dahil içilmemesi ve yemek yenilmemesi gerekmektedir. Sigara da içilmemelidir. Aksi takdirde anestezinin etkisinde uyurken yenilen ve içilen gıdalar hastanın akciğerlerine kaçarak ciddi hayati komplikasyonlara neden olabilir. Yemek yeme işlemi operasyondan yaklaşık   20 - 30 dakika sonra yapılabilir.

      Ancak işlem lokal anestezi ile yapılacaksa aç olunmasına gerek yoktur. Anestezik madde hymen ve vagen girişine zerk edilerek yapılır, kişi yalnızca anestezi sırasında iğnenin ilk batışını hisseder sonrasında ise ağrı duymaz, hasta işlem sırasında uyanık olur..

      İşlem kesinlikle gizli tutulmakta ve hasta mahremiyetinize özen gösterilmektedir. Bu kesinlikle sizin tercihinizdir ve kimseyi ilgilendirmez. Ancak son olarak tabii ki tavsiyem evliliğinizi eğer mümkün ise yalan üzerine kurulmamasıdır. Ancak her şeye rağmen doğruların söylenmesi deli gibi aşık olduğunuz adamı ya da hayatınızı kaybetme noktasındaysanız ve size başka seçenek kalmıyorsa da tabii ki her konuda yardımcı olmamız gerekir. 


Eğer isterseniz, sitemizin sağ alt tarafında bulunan konuşma balonuna tıklayarak, 

hiç bir kimlik bilgisi vermeden kalıcı ve geçici kızlık zarı dikim fiyatını, kızlık zarının nasıl dikildiği ve kızlık zarı dikimi ile ilgili tüm bilgileri canlı olarak öğrenebilirsiniz.

Avrupa Kozmetik Vajinal Cerrahi Sertifikası


Avrupa Üniversitesi Üyelik Belgesi


Türk Ürojinekoloji Derneği


Kızlık Zarı Dikimi


Genital Estetik Fiyatları ve Genital Estetik

 Hakkında Bilmek İstediğiniz

 Her Şey Bu Sitede.

Online Bilgi ve Fiyat Alın!

www.vagenestetigi.com

Siteye Git

Kadın Sağlığı


Kadın Sağlığı Hakkında

 Bilmek İstediğiniz

 Doğrular ve Yanlışlar 

Her Şey Bu Sitede. Online Bilgi Alın!

www.drayse.com

Siteye Git


Vakum Yöntemi İle Kürtaj


Kürtaj Hakkında 

Bilmek İstediğiniz  Her Şey Bu Sitede.

Online Bilgi Alın!

www.bayandoktor.net

Siteye Git