Avrupa Kozmetik Vajinal Cerrahi Bilimsel Komite Üyesi

0533 136 39 80

0538 274 14 13 - 0212 660 88 46

      1) Esnek

      2) Annüler

      3) Septalı

      4) Delikli ( cribriformis )

      Diğer adıyla himen rekonstruksiyonu (kızlık zarı dikimi) himenin yeniden oluşturulması için yapılan bir ameliyattır. Himen Yunanca da ''zar '' ve rafi de '' dikiş '' anlamına gelmektedir.

      Kızlık zarı onarımı yaklaşık 20-30 dakikalık bir işlemdir ve genellikle lokal anestezi ile yapılır. Lokal anestezi ile ağrı duyulmaz. Rahatlıkla muayenehane koşullarında yapılabilir. Ancak eğer istenirse genel anestezi de uygulanabilir.Bu tur işlemler diğer muayenelerde olduğu gibi hasta ile doktor arasında kalacak bir işlemdir. Estetik bir operasyon olarak kabul edilir ve kişinin kendi bedeni için böyle bir karar alma hakkına saygı duyulmalıdır. 

      Ancak bilinmelidir ki yalan üzerine kurulmuş evlilikler daha kolay zarara uğramay bitmeye mahkum olur bu nedenle ben her zaman evlenilecek kişiye dürüst olunmasını ve ne kadar zor da olsa gerçeklerin anlatılmasını tavsiye ederim. Eğer her şeye rağmen eş adayınız her şeyi kabullenir ise sizi gerçekten seviyor olduğunun bir göstergesi de olur bu aynı zamanda.

      Yine de dediğim gibi bedeniniz size aittir ve eğer isterseniz estetik yaptırabilir, kızlık zarınızı onarabilirsiniz buna tamamen saygı duyulmalıdır..Himenoplasti her şeyden önce gelin adayının moralini düzeltmekle kalmaz bazen çok mutlu olacak evliliklerin yalnızca bu nedenle bitmesini de engellemiş olur. 

      Bazı ülkelerde yasal olmasına karsın bazı ülkelerde yasal değildir. Genelde biraz daha kapalı toplumlarda bir kızın evlilik öncesi ilişkisi hoş karşılanmaz . Kızlık zarının gerdek gecesi kanaması kızın bakire olduğunun en önemli göstergesi olarak kabul edilir. Bazı bölgelerde bazen bir cinayet nedeni bile olabilmektedir. Bu nedenle evlenecek genç kızların kabusu haline gelebilmektedir. 

      Tecavüz , evlilik vaadi ile kandırılma, aşık olma, tampon kullanma,düşme sonucu vajene sivri bir maddenin girmesi, bazen ata binme, çok zorlayıcı ağır bir spor ve benzeri durumlarda evlilik dışı beraberlikler söz konusu olabilmektedir. Ulkemiz de de bekaret konusu genel olarak önem taşımakta hatta gerdek gecesi '' çarşaf '' konularak bozulan kızlık zarı kanamasının kontrolü yapılmaktadır. Böyle bir durumda gelinin stresi daha da artmaktadır. Hatta o kadar ki esnek kızlık zarına sahip hayatında evlilik öncesi hiçbir birliktelik yaşamamış genç kızlar bile bu konuda şanssız gruba girmektedirler. Çünkü masumiyetleri konusunda inandırıcı olmakta güçlük çekmekte doktor doktor dolaştırılarak kızlık zarlarının akibeti hakkında bilgi edinilmeye çalışılmaktadır.

      Bu olay daha en başından yeni evli çift üzerinde yoğun olumsuz bir baskı oluşturmakta ve evliliklerinin üzerinde kara bulutlar dolaşmasına ve çiftler arasında güven eksikliklerine neden olmakta, aileleri germektedir.

      Boyle bir durumda gelin adayı genç kızlarda herhangi bir birliktelik yaşamamış olsa da evlilik öncesi kızlık zarının nasıl olduğu konusunda bir öğrenme merakı oluşmakta ve çoğunlukla bir doktor kontrolünden geçmektedirler. 

      Kızlık zarının kanamaması nedeniyle cinayetler işlenebilmekte nice masum genç kız cehalet yüzünden hayatını kaybedebilmektedir. Maalesef güzel ülkemizde de bu türden haberleri medyadan ara sıra duymaktayız. 

 

Eğer isterseniz, sitemizin sağ alt tarafında bulunan konuşma balonuna tıklayarak, 

hiç bir kimlik bilgisi vermeden kalıcı ve geçici kızlık zarı dikim fiyatını, kızlık zarının nasıl dikildiği ve kızlık zarı dikimi ile ilgili tüm bilgileri canlı olarak öğrenebilirsiniz.

Avrupa Kozmetik Vajinal Cerrahi Sertifikası


Avrupa Üniversitesi Üyelik Belgesi


Türk Ürojinekoloji Derneği


Kızlık Zarı Dikimi


Genital Estetik Fiyatları ve Genital Estetik

 Hakkında Bilmek İstediğiniz

 Her Şey Bu Sitede.

Online Bilgi ve Fiyat Alın!

www.vagenestetigi.com

Siteye Git

Kadın Sağlığı


Kadın Sağlığı Hakkında

 Bilmek İstediğiniz

 Doğrular ve Yanlışlar 

Her Şey Bu Sitede. Online Bilgi Alın!

www.drayse.com

Siteye Git


Vakum Yöntemi İle Kürtaj


Kürtaj Hakkında 

Bilmek İstediğiniz  Her Şey Bu Sitede.

Online Bilgi Alın!

www.bayandoktor.net

Siteye Git